Oferta

NEURO BALANCE oferuje pomoc osobom zmagającym się ze stresem, rozchwianiem emocjonalnym, uzależnieniami, depresją
i innymi problemami psychicznymi. Pomagamy dzieciom z problemami w nauce, młodzieży z nadmiarem emocji, dorosłym
w opanowaniu stresu a seniorom w pozostaniu nadal aktywnymi intelektualnie.
W Neuro Balance oferujemy różne możliwości terapii w zależności od Twoich potrzeb:

Biofeedback

Grafika mózgu

Trening zdolności poznawczych i samoregulacji z EEG Biofeedback

Treningi zwiększające zdolności poznawcze, redukujące stres, poprawiające pamięć, kreatywność. Wpływające na zdolność do radzenia sobie z emocjami.

Grafika płuc

Trening zarządzania stresem z Biofeedbackiem Oddechowym (HRV/RSA)

Niesamowita metoda nauki stosowania oddechu do zarządzania stanami emocjonalnymi oraz radzenia sobie ze stresem. Czytaj więcej

Grafika ramienia

Trening relaksacji mięśni z EMG Biofeedback

EMG mierzy powierzchniową aktywność elektryczną mięśni. Jest wykorzystywany min w treningach relaksacyjnych do nauki świadomego rozluźniania mięśni.

Grafika ramienia

Trening zarządzania reakcjami fizjologicznymi przy pomocy SC Biofeedback

Łączony z innymi czujnikami wykorzystywany jest do diagnozy reakcji ciała na stres. Może być wykorzystywany na nauki relaksacji.

Grafika termometru

Trening relaksacji z Biofeedbackiem temperaturowym

Metoda pozwalająca nauczenia się regulacji reakcji zmiany temperatury podczas sytuacji stresowych. Wykorzystywana również do nauki radzenia sobie ze stresem.

Trening zarządzania stresem z programem Stress Control

Nowoczesny rodzaj treningu wykorzystujący wiedzę na temat tego jak ludzkie ciało reaguje na stres. Daje możliwość nauczenia się zarządzania somatycznymi reakcjami na zmiany psychiczne zachodzące w ciele. Trening ma na celu zmianę wyuczonych przez lata modeli reagowania w sytuacjach kryzysowych ze schematów destrukcyjnych na umiejętność radzenia sobie ze stresem.

Poprawa wyników w sporcie z Treningiem Czasu Reakcji

Trening wykorzystywany w sporcie do poprawy wyników. Wspomaga naukę szybszego reagowania na bodźce. Daje możliwość skrócenia czasu reakcji np. podczas startu.

Treing dla Autystów z opaską HEG

Trening skonstruowane z myślą o autystach i osobach z ADHD. Do treningu wykorzystywana jest specjalna opaska badająca ilość utlenionej krwi w płacie czołowym.

tDCS

Przezczaszkowa stymulacja prądem stałym to metoda pozwalająca na stymulację określonych obszarów mózgu wpływająca na aktywność neuronów. Nieinwazyjna oraz bezbolesna metoda wspierająca wychodzenie z wielu chorób min. psychicznych i neurologicznych

Eye-Tracking

Ćwiczenia ruchów gałek ocznych wykorzystywany min. w nauce czytania
i rekonwalescencji po udarach.

  • Uwaga i patrzenie
  • Odkrywanie i granie
  • Wybieranie i nauka

Muzykoterapia

Muzykoterapia Dogłębna komórkowa jest holistyczną metodą powracania do zdrowia, u podstaw której leży fizyka oraz badania naukowe nad muzyką i dźwiękiem. Jak każdy z nas słyszał na lekcjach fizyki fala dźwiękowa posiada pewną częstotliwość. Jednym z najbardziej znanych eksperymentów potwierdzających działanie dźwięku na wodę jest eksperyment profesora Masaru Emoto, który w swoich badaniach pokazał w jaki sposób zmieniają się kryształy wody pod wpływem różnego rodzaju muzyki. Więcej o prof. Emoto i jego badaniach nad kryształami wody tutaj.

Kolejną osobą, która pracowała nad badaniem częstotliwości jest dr Barbara Hero. Dr Hero zajmowała się fizyką, matematyką, sztuką i muzyką. Byłą również pisarzem. Udowodniła ona w swoich badaniach, że każdy organ w ciele posiada określoną częstotliwość zdrowia i wystarczy się do niej dostroić aby osiągnąć balans i być zdrowym. Proces ten można wykonać za pomocą używania dźwięków płynących z kamertonów (tak jak już wiemy, każda fala dźwiękowa posiada pewną częstotliwość). Po więcej informacji o badaniach dr Barbarze Hero zapraszam tutaj.

Fabien Maman udowodnił pozytywne działanie fali dźwięku skali C-dur na rozpad komórek nowotworowych. Ich rozpad następuje ponieważ komórki nowotworowe nie są w stanie dostroić się do częstotliwości zdrowia. Na podstawie tych i innych badań Dr Barbara Angel (Romanowska) opracowała metodę pracy z dźwiękiem za pomocą specjalnie dostrojonych kamertonów. Dr Barbara Angel jest autorką książek na temat Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej (MDK). Metoda jest od lat stosowana w Polsce oraz Ameryce. W Polsce dzięki pracy dr Barbary Angel metoda dostała rekomendację Polskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki a autorka otrzymała akredytację do prowadzenia kursów certyfikujących Terapeutów tej metody. Fala dźwiękowa kamertonów przenika komórki i dostraja (zamienia) istniejące tam dysharmonie do optymalnego dla niej stanu.

Jak zacząć?

w

Darmowa 15 minutowa konsultacja

Umów spotkanie

Pierwsza sesja