7

Wizja i misja

WIZJA

Rozwój możliwości ludzkiego umysłu przez pracę z falami mózgowymi za pomocą neurotechnologii i terapii holistycznych.

 

MISJA

Pomagam ludziom w uzyskaniu wewnętrznego balansu i wspieram rozwój ich potencjału.

 

WARTOŚCI

Jakość, odpowiedzialność, pasja, ambicja, miłość do ludzi.

Dla kogo?

W dzisiejszych czasach wszyscy jesteśmy przeładowani informacjami, uczymy się coraz więcej, stresujemy się coraz bardziej, biegniemy coraz szybciej między obowiązkami. Świat gna do przodu zapominając o tym, że ludzki organizm potrzebuje setek tysięcy lat aby ewaluować i dogonić wymagania stawiane nam przez teraźniejszość.
NEURO BALANCE oferuje pomoc osobom zmagającym się ze stresem, rozchwianiem emocjonalnym, uzależnieniami, depresją i innymi problemami psychicznymi. Pomagamy dzieciom z problemami w nauce, młodzieży z nadmiarem emocji, dorosłym w opanowaniu stresu a seniorom w pozostaniu nadal aktywnymi intelektualnie.
Osoby bez deficytów poznawczych i problemów natury psychicznej skorzystać mogą z sesji Peak Performance, które poprawią funkcjonowanie w wybranym obszarze jak np. nauka języków obcych.

Liczba sesji treningowych i planowanie treningów

Liczba spotkań treningowych zależy od rodzaju rozpoznanego problemu, celu treningu, stopnia zaawansowania oraz długości występowania, a także indywidualnych predyspozycji do uczenia się.

Zazwyczaj sesje planuje się:

 • Krótkoterminowo (10-20 razy)
  W przypadku:  

  • zaburzeń snu
  • usprawniania funkcji poznawczych
  • treningu relaksacji z oddechem
 • Średnioterminowo (20-50 razy)
  W przypadku:

  • ADHD
  • zespołu Aspergera
  • Autyzmu
  • Dysleksji
  • zaburzeń emocjonalnych
 • Długoterminowo (od 50 razy)
  W przypadku:
  • afazji
  • padaczki
  • porażenia mózgowego
  • Zespołu Touretta

Jak wygląda sesja?

Treningi Biofeedback/ Neurofeedback

Na ciele montowane są specjalne sensory (na głowie, na palcach, na przeponie) , które sczytują informacje i przesyłają się do urządzania. Informacje z ciała są prezentowane zazwyczaj w postaci wykresów.

W zależności od sesji treningu wykorzystuje się od jednego do kilku sensorów. Dla urozmaicenia wybranych treningów można dołączyć ulubione multimedia.

Stymulacja przezczaszkowa tDCS

Na głowę zakłada się czepek z elektrodami (+ i -). Terapeuta ustawia na komputerze odpowiednie parametry sesji. Podczas trwania sesji warto jest wygodnie usiąść, zrelaksować się i pozwolić urządzeniu pracować dla Ciebie.

Muzykoterapia Dogłębna Komórkowa

Metoda holistyczna potwierdzona badaniami naukowymi. Do tej terapii wykorzystywane są specjalne kamertony, którymi terapeuta „gra” w pobliży ciała klienta. 

Fala dźwięku wpływa na struktury wody, z której zbudowane jest (różne źródła podają w 80-90%) ciało człowieka.

Sprzęt, programy i narzędzia terapeutyczne

W Neuro Balance pracujemy na najwyższej jakości sprzętu przeznaczonego zarówno do badań, diagnozy jak i terapii.

BioGraph Infiniti

Wysokiej klasy Biofeedback Biograph Infiniti to 8- kanałowy Biofeedback wyprodukowany przez firmę
Thought Technology. W odróżnieniu od ogólnie oferowanych (najtańszych) 2- kanałowych wersji biofeedback pozwala na pobieranie danych z jednocześnie 8 kanałów (sensorów). Dzięki tak dużej ilości kanałów można zarówno trenować kilka parametrów, wykonywać szczegółową diagnozę na stres jak i pobierać dane do badań naukowych.

HRV Suite

Specjalistyczne oprogramowanie do Biofeedback z Thought Technology dające możliwość przeprowadzania diagnozy oddechu oraz treningu różnych form oddechu np. oddech przeponowy.

Physiology Suite

Kolejny program obsługiwany przez Biofeedback pozwalający na badania fizjologii człowieka.

Stress Control

Nowoczesne oprogramowanie firmy Thought Technology skrojone na potrzeby współczesnego człowieka. Program służy do wykonywania diagnozy na stres oraz treningów uczących redukcję oraz wspierających odporność na stres.

Reaction Time

Idealny program do badania czasu reakcji na bodźce. Dzięki zastosowaniu specjalnych czujników pozwala wraz z Biofeedbackiem stworzyć niesamowite narzędzie do pracy przydatne min w sporcie, podczas jazdy samochodem i wszędzie tam, gdzie o sukcesie decydują ułamki sekund.

Opaska HEG

Urządzenie kompatybilne z Biofeedback firmy Thought Technology zaprojektowane tak, by ułatwić osobom z autyzmem i ADHD treningi fal mózgowych. Dzięki zastosowanej technologii omijany jest problem powstających podczas ruchu artefaktów zakłamujących odczyt parametrów.

tDCS

Innowacyjny 8-kanałowy stymulator przezczaszkowy z funkcją EEG firmy Neuroelectris. Pozwala na wykonywanie stymulacji przezczaszkowej prądem w kilku punktach na głowie. Funkcja EEG pozwala na zapis EEG z 8 czujników na raz. W przeciwieństwie do wielu oferowanych na rynku produktów tDCS marki Neuroeletris posiada certyfikat urządzenia medycznego.

Eye Tracker

Eye Tracker Irisbond Duo to certyfikowane urządzenie wyprodukowane przez firmę Irisbond dające możliwość treningu fiksacji wzroku za pomocą gier.

Kamertony

Zestawy kamertonów z serii utworzonych przez Barbarę Angel (Romanwską) dedykowane dla metody Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej. Wykonane ze specjalnych stopów metali w sposób pozwalający na dłuższe wybrzmiewanie dźwięku.